Koszyk jest pusty

Sklepy internetowe a prawo

Beata Sałdan Kancelaria Radcy Prawnego www.saldan.pl

Beata Sałdan Kancelaria Radcy Prawnego www.saldan.plKancelaria specjalizuje się w kompleksowej obsłudze podmiotów gospodarczych doradzając klientom w bieżących sprawach dotyczących ich działalności, ale świadczy także usługi prawne w zakresie przygotowywania dokumentów związanych z funkcjonowaniem sklepów internetowych.

Obowiązująca od niedawna Ustawa o prawach konsumenta nakłada na sprzedających w Internecie szereg obowiązków. Brak wymaganych prawem zapisów lub nieprawidłowe zapisy mogą doprowadzić do nałożenia na sprzedającego niewspółmiernych kar finansowych.

Kancelaria świadczy m.in. usługi w zakresie przygotowania/weryfikacji regulaminów sklepów internetowych, aktualizacji regulaminu sklepu pod kątem klauzul niedozwolonych, dostosowania regulaminu sklepu do wymogów ustawy prawach konsumenta, audytu stron www, serwisów i sklepów internetowych pod kątem zgodności zawartych na nich informacji z obowiązującymi przepisami oraz przygotowania pakietu dokumentów związanych ze zgłoszeniem bazy danych osobowych do GiODO (Polityka prywatności i plików Cookies, Polityka bezpieczeństwa, Instrukcja zarządzania systemem informatycznym w których przetwarzane są dane osobowe).

Klienci Kancelarii mogą również skorzystać z fachowej pomocy w procesie rejestracji bazy danych w GiODO.

Klientom sellsmart Kancelaria oferuje 5% rabatu
na usługi prawne przygotowania / weryfikacji regulaminu sklepu internetowego
oraz na usługi dot. zgłoszenia bazy danych osobowych do GiODO

Nowe prawo UE — 2014/2015

Z dniem 25 grudnia 2014 r. weszła w życie ustawa o prawach konsumenta. Czy regulamin Państwa sklepu jest przygotowany na te zmiany i dzięki temu nie jest narażony na konsekwencje prawne ich braku?

Ustawa ta wprowadza kilka istotnych zmian w przepisach regulujących sprzedaż w Internecie, np. wprowadza nowe obowiązki informacyjne, wydłuża prawo do odstąpienia przez konsumenta od umowy, zmienia zasady odpowiedzialności za sprzedany towar.

Beata Sałdan Kancelaria Radcy Prawnego, specjalizująca się w prawie e-commerce, proponuje audyt dotychczasowego regulaminu i dostosowanie jego zapisów do nowych regulacji obowiązujących od 25 grudnia 2014 r.

Zmiana przepisów dot. ochrony danych osobowych — 2015

Od stycznia 2015 r. nastąpiła zmiana przepisów dot. ochrony danych osobowych! Czy baza danych osobowych klientów Państwa sklepu internetowego jest zarejestrowana w GIODO?

Nie wszyscy przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż w Internecie mają świadomość, że sprzedając towary przez Internet gromadzą i przetwarzają dane osobowe swoich klientów. A co za tym idzie — mają obowiązek posiadania i wdrożenia dokumentacji dot. przetwarzania danych osobowych oraz zgłoszenia bazy danych osobowych klientów sklepu do Generalnego Inspektora Danych Osobowych.

Dbając o wygodę klientów sellsmart, Beata Sałdan Kancelaria Radcy Prawnego, specjalizująca się w prawie e-commerce i współpracująca z sellsmart, proponuje Państwu przygotowanie pakietu dokumentów niezbędnych przy przetwarzaniu danych osobowych wraz ze zgłoszeniem bazy danych osobowych klientów sklepu internetowego do GIODO w cenie 399 zł netto (z uwzględnieniem rabatu przysługującego klientom sellsmart), zamiast 550 zł netto.

Oferta ważna jedynie do 31 sierpnia 2015 r. W/w cena obejmuje dokonanie zgłoszenia do GIODO bazy danych klientów sklepu i bazy odbiorców newslettera.

Zapraszamy do kontaktu
www.saldan.pl

Lista plików do pobrania